Hogy kell berendezni a teknős akváriumot?

teknős akvárium

Bár nincs puha bundájuk, ezek az élőlények meglehetősen barátságos teremtményeknek számítanak. Talán azért, mert egyfajta kuriózumnak tekinthetőek, ellentétben a már „megszokott” halakkal. Milyen követelményeket támasztanak ezek az érdekes lények? Hogyan néz ki egy teknős akvárium? Valójában ezeknek az állatoknak vízi és szárazföldi térre egyaránt szükségük van.

Néhány teknős akváriumot inkább vízi stílusban rendeznek be, gyökerekkel és kövekkel a sütkérezéshez. Másoknál egyértelműen elkülönülnek a vízi és szárazföldi területek. Általánosságban elmondható, hogy a teknősöknek egyrészt csobbanásra, másrészt száradásra és pihenésre van szükségük.

A teknős akvárium aljára a bevett gyakorlat szerint finom kavicsokat kell önteni, ügyelve egyrészt arra, hogy a lekerekített alakú szemcsék aránya megfelelő legyen, a kövek szélei pedig ne legyenek túl élesek. Másrészt a teknős akvárium aljzatának hosszútávon stabilnak kell lennie, és nem állhat fenn az összeomlás veszélye, például ha egy izgatott állat hirtelen ráveti magát a táplálékra.

Fontos az optimális vízhőmérséklet az akváriumban

Az akvarisztika nagyon izgalmas, változatos és különleges hobbi. Ugyanakkor ismerjük azokat a dilemmákat és problémákat, amelyekkel a kezdő akvárium tulajdonosok találkoznak. Ezért a weboldalunkon igyekszünk a kezdő, valamint a haladó rajongóknak szóló témákkal is foglalkozni. A vízhőmérséklet kétségtelenül az első csoportba tartozik.

Az optimális vízhőmérséklet lehetővé teszi a halak hatékony tenyésztését, biztosítva a jólétüket és betegségekkel szembeni ellenálló képességüket. Kétségtelen, hogy az akvárium vízhőmérséklete fontos a lakók egészsége szempontjából. Minden faj másképp reagál erre a paraméterre.

A túl hideg például letargiát és zsibbadtságot okozhat, míg a túl meleg hiperaktívvá vagy akár agresszívvá a teheti a halakat. A hőmérséklet jelentős megugrása esetén a helyzet drámai fordulatot vesz. A halak keringési rendszere hibásan kezd működni, mérgező anyagokkal telítődik, és végül elpusztulnak. A magas hőmérséklet a vizet oxigénhiányossá teheti, ami szintén kedvezőtlenül hat az akvárium lakóira.